İKİTELLİ KOMPRESÖR SERVİSİ

Maslak Lupamat Kompresör Servisi Özel teknik servisi olarak istanbul avrupa yakası anadolu yakası tüm semtlere tüm ilçelere servis hizmeti vermekteyiz.100 lt 200 lt 300 lt 400 lt 500 lt lupamat kompresörlerin revizyon bakım ve onarımı servisimiz tarafından garantili ve uygun fiyata yapılır.servisimiz aynı içinde veya ertesi gün size cevap verecektir.

servis lupamat lupamat kompresör servisi lupamat kompresör servis istanbul lupamat kompresör servisi lupamat kompresör servisleri

 

lupamat kompresör servisi lupamat kompresör servis lupamat kompresör servisleri 

Tek kademeli tipler 8bar, İki kademeli tipler 15bar  ve yüksek basınç tipleri ise  25-50bar basınçlarına göre dizayn edilmiştir.

lupamat servis lupamat servisi lupamat servisleri lupamat istanbul servisi lupamat kompresör istanbul

V kayış-kasnak ile tahrik edilmektedir.
Şasili ünite olarak hava tanksız tercih edilebilmesi
4kW güce kadar olan tiplerde monofaze elektrik motorları ile yol verilebilme tercihi
F izolasyonlu, IP55 korumalı, IE2 verimli, asenkron elektrik motoru ile kompresöre tahrik verilmektedir.
Kompresör kafası ve silindirleri Gri döküm EN GJL250 malzemeden, Krank mili ise yekpare EN-GJS 500-7 malzemeden dökülmüştür.
Krank milinin tasarımına entegre edilen bir çubuk yardımı ile çırpmalı yağlama yapılmaktadır.
Kompresör yağının kolay boşaltılmasını sağlayan gövdeye entegre edilmiş mini küresel vana mevcuttur .Bu vananın çıkışına  yağın boşaltılması riskine karşı sökülebilir kör tapa takılmıştır.
Hava soğutmalıdır :Soğutma ara ve art soğutucular ile volan pervanesinin oluşturduğu hava akımı sayesinde sağlanmaktadır.
Kompresör kafasına entegre edilen gözetleme camı sayesinde yağın durumu kolayca izlenebilmektedir.
Basınç durumunun izlenmesi manometre ile yapılmaktadır.
Çalışma kontrolü (boşta -yükte çalışma) basınç şalteri ile sağlanmaktadır.
Kompresör işletme basıncının +1 bar değerine ayarlanmış emniyet subabı ile sistemin aşırı basınca karşı güvencesi sağlanmıştır.
Hava filitre elemanı kolay değiştirilebilmeyi sağlayan plastik filitre kabı içerisine yerleştirilmiştir
Kayış-kasnak sisteminin güvenliği  CE normlarına uygun olarak kapalı muhafaza ile sağlanmıştır. 
Kompresör; 4 kW motor gücü tiplerine  kadar motor koruma şalteri ile direkt olarak,  5.5 kW ve üzeri motor gücü tipleri  ise yıldız-üçgen kumanda panosu ile yol verilmektedir.
Kompresör sistemine dahil edilen tek yönlü çekvalf ile sistemin havasının tekrar kompresöre geri dönmesi önlenmiştir.
Kompresör ünitesi hava tankı üzerine monte edilmiştir.
Hava tankları 2009/105/EC direktifine uygun olarak kendimiz tarafından tasarımı yapılarak üretilmektedir.
Hava tanklarının hava çıkışına küresel vana takılmaktadır.Ayrıca tankların altında yoğuşma suyu tahliyesi için mini küresel vana kullanılmıştır.
Kompresörün aniden enerjisinin kesilmesi ve enerjinin tekrar gelmesi durumunda çekvalf ile kompresör arasında sıkışan havanın tahliyesi kollektör altına takılan mini küresel vana ile manuel olarak yapılmaktadır. 7,5kw ve üzeri motor gücü tiplerinde ise tahliye işlemi kollektöre takılan  2/2 Y selonoid valf ile otomatik olarak yapılmaktadır.

Kompresör nedir?

Genel olarak havayı veya diğer gazları atmosfer basıncından daha yüksek basınçlara sıkıştırmak için kullanılan makina. Belirli bir oranda kompresörler kısmi vakum elde etmede veya atmosfer basıncının altına inmek için de kullanılır. Bu durumda pompa havalı yerdeki hava veya gazı dışarı atarkompresör

Tarihçesi: Tarihçesi oldukça eskidir. Ancak 1650 Otto von Guericke’nin komresör ve vakum pompalarında önemli gelişmeler yaptığı bilinmektedir. 1829’da William Mann basınçlı hava kompresör makinasının patentini aldı. Bu gelişmelerle, ekonomik alanda daha hafif makinalar elde edildi. 1872’den sonra sıkıştırma ile beraber soğutma da yapıldı. Bu yöntemde, silindirin içinde su jeti fışkırtılmaktaydı. Bu sistemde çalışan kompresörler bazı problemleri de yanında getirdi. Bu tür işlem terk edilerek etrafında su elbisesi bulunan kompresörler kullanılmaya başlandı. Bu tür ıslak kompresörler günümüzde hala kullanılmaktadır.

Kompresör Türleri

İleri-geri kompresörleri: Bu türde, pistonun ileri-geri hareketi ile hava sıkıştırılır. Pistona bağlı havanın içeri girmesi ve çıkması için kapakçıklar bulunur. Genel olarak, kompresörde dönme hareketini gel-git doğrusal harekete çeviren, biyel mekanizması bulunur. Sıkıştırılacak akışkan, pistona giriş kapakçığı ile emilerek alınır. piston hacmi en büyük olduğuzaman giriş kapakçığı kapanır ve piston ileri doğru hareket eder. Akışkana basınç tatbik edilir ve basınç arttığı zaman çıkış kapakçığı açılır ve akışkan dışarı atılır. Kompresör tek yönlü çalışan türden ise, gaz veya hava olan akışkan tek bir taraftan emilerek basılır. İki yönlü çalışan kompresörlerde pistonun bir tarafından akışkan emilirken, diğer taraftan dışarı basılır. Daha sonra bu işlem yön değiştirerek devam eder. Eski kompresörler buhar makinasındaki büyük silindir hacmine, düşük hıza, iki yönlü çalışmaya ve yatay eksene sahiptiler. Ancak otomobillerdeki içten yanmalı motorun gelişmesiyle, küçük hacimli kısa hareket mesafeli, çok silindirli, yüksek hızlı ve düşey eksenli kompresörler yaygınlaşmıştı

maslak lupamat servisi maslak lupamat servisleri maslak lupamat